Dit weekend is het zover! Dan start de eerste editie van de BeNe Conference, waarin de top 4 uit de BetCity Eredivisie het opneemt tegen de vier beste teams uit België. De vier Nederlandse teams die zich niet direct voor de BeNe Conference hebben gekwalificeerd, maken via de Challenge poule kans om zich voor de kwartfinales van het landskampioenschap te plaatsen.
Bezoek uit het zuiden
De vier wedstrijden worden op zaterdag gespeeld. Draisma Dynamo ontvangt Knack Roeselare in Apeldoorn. Dynamo eindigde als derde in de BetCity Eredivisie en heeft al sinds 29 november niet meer verloren. De Belgische opponent eindigde met 15 overwinningen op de eerste plek in de Lotto Volley League en won in december nog de eerste BeNe Cup in de finale tegen Orion. De Nederlandse inbreng bij de Belgen komt op conto van passer/loper Jasper Wijkstra, die eerder voor Orion Stars uitkwam.
Prima Donna Kaas Huizen speelt eveneens een thuiswedstrijd. In sporthal Wolfskamer komt Tectum Achel op bezoek. Huizen wist zich maar net te kwalificeren voor de BeNe Conference, met een punt voorsprong op Simplex SSS. In 2025 is de thuisploeg nog weinig succesvol; de Huizenaren wonnen nog geen wedstrijd. De zuiderburen kwamen ook als nummer vier de BeNe Conference in en beginnen met vier punten als hekkensluiter aan de nieuwe competitieopzet. Bekend gezicht bij de Belgen is buitenaanvaller Yannick Bak, die met Nederlandse club al meerdere prijzen won.
Op naar België
Nova Tech Lycurgus reist af naar Sportcentrum Schotte, een autorit van 366 kilometer. De Groningers nemen het daar op tegen Lindemans Aalst. Nova Tech Lycurgus kent tot dusver een goed seizoen en eindigde op de eerste plek in de BetCity Eredivisie. Ook was er succes in de Challenge Cup, waar de ploeg pas in de kwartfinales werd uitgeschakeld. Lindemans Aalst, de nummer twee, van de Lotto Volley League, won zijn laatste vijf wedstrijden.
Regerend landskampioen Orion Stars stuit op Volley Haasrode Leuven. ‘Onze doelstelling is het beste of tweede beste Nederlandse team van de competitie worden’, blikt Tom Koops, die dit seizoen 117 punten scoorde in de BetCity Eredivisie, vooruit. Mathijs Apine is positief gestemd over de nieuwe opzet van de Eredivisie. ‘De BeNe Conference geeft ons de mogelijkheid om topwedstrijden te spelen tegen clubs met een hoog niveau. We denken dat we, net als in de Europese competitie, veel kunnen leren in deze wedstrijden.’ Koops voegt daaraan toe: ‘Het is een uitdagender concept voor de hoger geklasseerde teams dan het concept van vorig jaar.’ Volley Haasrode Leuven eindigde als derde in de reguliere competitie van België en start met acht punten op de vijfde plek van de BeNe Conference.
Hoe werkt de puntentelling?
In de BeNe Conferene spelen de Nederlandse teams alleen tegen de teams uit België en andersom. De resultaten van de onderlinge wedstrijden tussen de "landgenoten" in de reguliere competitie worden wel meegenomen in de stand. Nova Tech Lycurgus begint daarom met 14 punten (uit zes wedstrijden) als koploper.
Aan het einde van de BeNe Conference scheiden de wegen van Nederland en België weer: de twee beste Nederlandse teams en de twee beste Belgische teams stromen door naar de halve finales van hun landelijke competitie. Nummer drie en vier zullen het in de play-offs opnemen tegen de beste teams uit de Challenge-poule.
Kans op kwartfinale
Ook de Challenge poule gaat dit weekend van start. Hierin strijden de overige Nederlandse teams voor twee plekken in de kwartfinales.
Simplex SSS, dat slechts één punt te kort kwam voor de top 4, begint tegen Scherp in Packaging ZVH. Laatstgenoemde eindigde op de laatste plaats in de reguliere competitie en heeft dus ‘niets te verliezen’. Net als bij de BeNe Conference zijn er voor de eerste wedstrijd al een aantal punten verdeeld, gebaseerd op de eindstand van de reguliere competitie. Numidia VC Limax (tweede) en Sliedrecht Sport (derde) staan in de eerste ronde tegenover elkaar. De Limburgers zitten wellicht in een flow, na het bereiken van de halve finale van de beker afgelopen weekeinde.
Livestreams
De wedstrijden in de Challenge poule en de wedstrijden van de BeNe Conference die gespeeld worden in Nederland zijn te volgen via de livestreams op volleybal.nl en via de Mijn Volleybal-app. De wedstrijden die in België worden gespeeld, worden uitgezonden via de Belgische streams die te vinden zijn op: https://watch.lottovolleyleague.be/